Bırakıp tüm olanları geçmişe

Bırakıp tüm olanları geçmişe, yaşanmış ve ya yaşanmamış bir çok anı olacaktır. Kendimi sokaklara atıp, en fazla ağladığım zamanlar geliyor aklıma. Filistindeki çocuklar, insanlığın güzel geleceği, ve onu görememek duygusu.

Fransız lugatına çevrilmiş dil’imin, sadece eriyen bir bütünüydüm. Dağıldım. En tatlı rüyalardan uyandım seninle, en kabus gecelerden. Hayata yeniden başlamak gibi isteklerim oldu, kesildik. En çokta konuşmadığımız o zaman diliminde, sana söylemek isteyip de söylemediklerim olmuştur, sen hala çok çirkinsin.. Battığım yerden çıkmak gibi bir el uzattım, beni bu engabe’den kurtaracak biri, işte o sıra tanıştık seninle.

Geceler güzeldi, aydınlıktı. Utangaçlığın yüzünde olan tebessümden belliydi. Ama asla değişmedi. Sana olan sevgim yani..
En son kendimi yine bir masa başında, darma dağın halde toplarken buldum. Değişmedi.
En güzel şarkıların nakaratlarında aradım ben seni, geceler gibi. Bir risale’nin arasında aradım, bir azer bülbül’ün şarkısında.
Yine değişmedi. Eksilmedi.

önüme konan tuzaklardan sıyırdım seni.. En güzel kelimelerin arasından çıkarıp adını, defalarca dilime takıldı.. Genellikle ‘ seni seviyorum’un ardında kaldı..

Kusura bakma, bu gece biraz lanet ve karanlık..
Gözlerin birine ışık değilse, bana güneş olmalı.

* ChatKal sitemizde sizlerde ücretsiz sohbet yapabilirsiniz.